Moja praca

ZŁOTORYJA DOŁĄCZYŁA DO RODZINY BORGERS

Data publikacji: 24-08-2017

24 sierpnia uroczyście otwarto nową fabrykę koncernu Borgers w Złotoryi. Niemiecki koncern z ponad 150. letnią historią, produkować będzie tekstylne wyposażenie samochodowe. Docelowe zatrudnienie znajdzie tu 600 osób.

Niemiecki koncern Borgers SE & Co. KGaA to grupa przedsiębiorstw z główną siedzibą w niemieckim mieście Bocholt. To firma rodzinna powstała ponad 150 lat temu. Już w XIX wieku produkowała części do dorożek. Dziś specjalizuje się w produkcji systemów wygłuszeniowych do samochodów ciężarowych m.in. obić siedzeń samochodowych, podsufitek oraz elementów tłumiących do wnętrz pojazdów. W złotoryjskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestuje docelowo nawet 200 mln złotych i zatrudni kilkaset osób. To pierwsza fabryka Borgers w Polsce.

Posłanka Elżbieta Stępień pogratulowała Właścicielom, Zarządowi i pracownikom firmy i życzyła sukcesów, realizacji wszystkich planów, rozwoju na miarę osiągnięć koncernu i zadowolenia z lokalizacji przedsięwzięcia właśnie w naszym regionie.