Moja praca

O prawach kobiet ponad podziałami.

Data publikacji: 03-12-2017


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/elzbieta_stepien_theme/index.php on line 23

Joanna Bronowicka (PSL), senatorka Dorota Czudowska (PiS), posłanka Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna), Katarzyna Lubiniecka-Różyło (Dolnośląski Kongres Kobiet), posłanka Aldona Młyńczak (PO) i Agnieszka Ścigaj (Ruch Kukiz’15) przyjęły zaproszenie posłanki Elżbiety Stępień do udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Siła parasolek. Czy władza ma płeć?” podczas konferencji „Dumni z Polek”.

Konferencja odbyła się 28 listopada 2017 w Legnicy i zainaugurowała obchody Roku Praw Kobiet. Wykład rozpoczynający konferencję pt. „Nierówność płci,statystyki i wyniki badań” wygłosiła prof. Teresa Kupczyk z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Podczas panelu dyskutowano nie tylko o przeszłości i zbliżającej się 100 rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce  ale przede wszystkim o teraźniejszości i przyszłości. Panelistki zastanawiały się dlaczego jest wciąż tak mało kobiet w polityce i samorządzie. Jakie są bariery większej aktywności kobiet w życiu publicznym i zajmowania miejsca w organach różnego szczebla decydujących o ważnych kwestiach także dla kobiet i ich rodzin. Czy obecność kobiet w polityce ale także w biznesie, kulturze, nauce itd. na najwyższych stanowiskach oznacza inną, lepszą jakość rządzenia, przekłada się na pozytywne zmiany społeczne i lepsze wyniki ekonomiczne firm i o wielu innych kwestiach.

„Cieszę się, że prawa kobiet jednoczą, możemy rozmawiać o nich ponad podziałami, spierać się na argumenty nie emocje, słuchać opinii i poglądów z którymi się nie zgadzamy i dyskutować z nimi, w atmosferze szacunku i zrozumienia. To rzadkość w obecnej polityce. Tym większa moja wdzięczność dla koleżanek, które zechciały uczestniczyć w konferencji” podsumowała spotkanie Elżbieta Stępień, posłanka.

Podczas konferencji mowę motywacyjną „Ty jesteś ważna” wygłosiła Marta Kaim, wystąpił Teatr Ocelot a Fundacja Kognitiv  prowadziła akcję charytatywną „Banany dla Rushooka” wspierającą działalność centrum kształcenia kobiet prowadzonego w Ugandzie przez Polkę siostrę Angelikę.

Pełną relację z panelu i konferencji znajdziecie Państwo na fanpagu FB/2018RokPrawKobiet.