Moja praca

PIĘKNE i MĄDRE

Data publikacji: 21-11-2017


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/elzbieta_stepien_theme/index.php on line 23

Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zorganizował 19 listopada w Legnicy pierwsze w historii wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Koronę najpiękniejszej otrzymała Ewelina Zgud z Granowic, pierwszą wicemiss została Monika Ciąpała z Kosisk, drugą Danuta Misiak z Nowej Wsi Legnickiej.

W konkursie wystartowało pięćdziesiąt kandydatek w wieku od 13 lat do 69 lat. Podczas imprezy podkreślano, że mieszkanki wsi i działaczki Kół Gospodyń Wiejskich, to nie tylko piękne ale i mądre, pracowite i niezależne kobiety. Aktywnie działające na rzecz swoich małych ojczyzn, wpierające rozwój lokalnych społeczności, inicjujące i realizujące istotne dla wsi projektów. Bez Kół Gospodyń Wiejskich nie byłby wielu działań społecznych, kulturalnych, sportowych edukacyjnych ale i wielu ważnych dla miejscowości inwestycji. KGW potrafią skutecznie lobbować na rzecz wartościowych idei i przekonywać np. samorządowców do własnych pomysłów. O tym rozmawiano podczas wyborów Miss, ale oczywiście najważniejsza była dobra zabawa               i docenienie urody kandydatek do tytułu.

Oprócz nagród w konkursie głównym Jury konkursu także tytuł Miss 50+ , który otrzymała Danuta Rybkz Przychowej, pierwszą wicemiss w tej kategorii została Stanisława Pakos z KGW Kondratówka – Piotrowice a drugą Jolanta Dubońska KGW Pomocne. Nagrody Fair Play trafiły do Julii Drążek z KGW Pęcław, Józefy Bałdys z KGW Lipa i Katarzyny Bącal. KGW Pogwizdów.

Nagrodę specjalną posłanki Elżbiety Stępień otrzymała Monika Ciąpała.